3/09/2009

Tęskno mi...

Chyba mam coś z "Ani z Zielonego Wzgórza".... w sobotę odczulam taką dziwną tęsknotę .... ale spokojnie Mamuś- nie za domem... nie za ludźmi....
Nigdy nie przypuszczałam, że mogę zatęsknić za zapachem czarnej ziemi... za śpiewem skowronka...za lipą, która stoi za oknem mojego domu....za kolorem trawy...... tęskno mi trochę... za nasza polską przyrodą... Spoglądam w niebo i widzę lądujące i startujące samoloty... w Polsce, w Cybince o tej porze witałabym bociany na które wszyscy z radością tam czekają. Choć tu jest cudnie- to by iść na spacer po lesie trzeba przemierzyć około 150 km od Baku...

Choć są tu płonące skały, błotne wulkany czego w Polsce nie ma... to nie to samo.... :) to nie las wokół Cybinki z wodospadem w Sądowie :)
Cieszę się każda chwilą w Baku, tutejszą przyrodą.... ale już również...cieszę się na spotkanie z naszym polskim lasem... z moją lipą :) i trawą w ogródku :)
Boże- w jak cudownym miejscu na ziemi mieszkamy :) bo polska ziemia.... i polskie powietrze...ach... jakież to będzie cudowne w sierpniu :)

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

oj masz dużo racji moje dziecko --Polska to piękny kraj !!całuje mama:)

Anonimowy pisze...

Pani Ewo!
Przyroda ojczysta i ustawiczny z nią kontakt, zapewnia radość i szczęście każdemu, kto postrzega naturę jako niewyobrażalne dzieło jej Stwórcy. Najciekawszym jednak zjawiskiem na ziemi jest człowiek i to ponad wszelką wątpliwość. O tym innym razem.
Emigracja zaś, zawsze ściśle wiąże się z tęsknotą za krajem Ojczystym. Wtedy dopiero uzmysławiamy sobie , że nasza Ojczyzna jest nam droga, zachowujemy w pamięci obrazy przyrody i wracamy myślami do bogactwa naszej historii i literatury.

Z pozdrowieniami dla bloggerki - patriotki

Czytelniczka

PKR pisze...

Ewuś, spokojnie... u nas jeszcze daleko do wiosny ;) na razie trawa jest bardziej brunatna niż zielona... Słońca prawie nie widac... niebo tez jakies szare ;) nie masz za czym tesknic ;) buziaczki Słonko :*

Anonimowy pisze...

GREEN GREEN GRASS OF HOME
http://www.youtube.com/watch?v=aQhKqlOccHE

twoje przyjaciel Francuz

Anonimowy pisze...

GREEN GREEN GRASS OF HOME

http://www.youtube.com/watch?v=aQhKqlOccHE

TWOJE PRZYJACIEL FRANCUZ